REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Nowa fabryka niemieckiej Grupy E.G.O. w Łodzi gotowa!artykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka niemieckiej Grupy E.G.O. w Łodzi gotowa!
Panattoni zakończyło budowę nowego zakładu produkcyjnego dla Grupy E.G.O., jednego z wiodących dostawców podzespołów dla branży AGD. Fabryka o powierzchni 15 000 metrów kwadratowych została zrealizowana w formule BTO (build-to-own) w Łodzi, w sąsiedztwie dotychczasowej siedziby firmy. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.
W Warszawie powstaną cztery nowe rondaartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaną cztery nowe ronda
Przetargi na budowę przynajmniej czterech rond w Warszawie ogłosi w tym roku stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Nowe ronda wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców, a jednocześnie zapewnią większą przepustowość i płynność ruchu.
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATLartykuł
Pokaż artykuł
Polska przegrała rywalizację o gigantyczną inwestycję chińskiej firmy CATL
Polska po raz kolejny przegrała walkę o wielką inwestycję. I po raz przegrała ją z Węgrami. To właśnie w tym kraju, a nie w Polsce swoją nową inwestycję zrealizuje chiński gigant Contemporary Amperex Technology Co, Limited (CATL).
Powstaje Panattoni Park Nadarzyn II o powierzchni ponad 91 000 mkw. artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje Panattoni Park Nadarzyn II o powierzchni ponad 91 000 mkw.
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z budową Panattoni Park Nadarzyn II. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni blisko 20 ha i zajmie prawie 100 000 mkw.
Panattoni sprzedało park przemysłowy pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedało park przemysłowy pod Wrocławiem
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował dużą transakcję na Dolnym Śląsku. Globalna firma z branży nieruchomości nabyła Panattoni Park Wrocław West Gate o powierzchni 46 900 mkw.
Rynek biurowy w Poznaniu w I połowie 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
Rynek biurowy w Poznaniu w I połowie 2025 r.
Łączna powierzchnia nowoczesnych biur w stolicy Wielkopolski przekracza już 678 000 m kw. i w pierwszej połowie roku minimalnie wzrosła. Poznań był jedynym regionalnym miastem w Polsce, w którym odnotowano nową podaż, która w dodatku była wyjątkowo skromna i wyniosła zaledwie 2400 m kw. Aktywność najemców utrzymuje się na wysokim poziomie – do końca czerwca wynajęto ponad 32 000 m kw., co oznacza wzrost popytu o 4% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Gdzie mieszkania są najdroższe? Przegląd cen w największych miastach Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Gdzie mieszkania są najdroższe? Przegląd cen w największych miastach Polski
Ceny mieszkań w Polsce nieustannie rosną, co widać szczególnie w największych miastach. Analizując rynek nieruchomości, zauważamy, że rozwój infrastruktury, migracje oraz wysokie koszty budowy mają kluczowy wpływ na kształtowanie się cen.
W Warszawie rusza budowa Westo Wola [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie rusza budowa Westo Wola [WIZUALIZACJE]
Alides Polska, polska spółka zależna belgijskiego inwestora i dewelopera nieruchomości Alides, rozpoczyna budowę inwestycji mieszkaniowej Westo Wola przy ul. Jana Kazimierza 72 w Warszawie. Generalnym wykonawcą projektu została firma CFE Polska.
Kolejny biurowiec w Krakowie sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny biurowiec w Krakowie sprzedany
Kolejna transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce. Tym razem w stolicy Małopolski. Revetas Capital ogłasza pomyślne sfinalizowanie sprzedaży Budynku A, biurowca z kompleksu Bonarka for Business „B4B” na rzecz Proton Property — krakowskiego inwestora i dewelopera obecnego nieprzerwanie na rynku od 1995 roku. Transakcja stanowi kolejny istotny etap realizacji strategii aktywnego zarządzania aktywami prowadzonej w ramach portfolio B4B.
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energiiartykuł
Pokaż artykuł
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energii
OX2 buduje swój pierwszy w Polsce magazyn energii. Inwestycja realizowana przez wiodącą spółkę branży OZE oraz producenta energii działającego w modelu IPP, powstaje w Osieku Jasielskim w województwie podkarpackim. Magazyn rozpocznie działalność w 2027 roku.
Ważą się losy tramwaju na Ołtaszyn. Mieszkańcy oceniają wariantyartykuł
Pokaż artykuł
Ważą się losy tramwaju na Ołtaszyn. Mieszkańcy oceniają warianty
Zakończyły się warsztaty z udziałem specjalistów i przedstawicieli magistratu, a mieszkańcy z inicja...
W Polsce powstał Klaster Technologii Autonomicznychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstał Klaster Technologii Autonomicznych
W dniu 30 stycznia 2025 roku w siedzibie Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, utworzono Klaster Technologii Autonomicznych. Jednym z głównych pomysłodawców Klastra Technologii Autonomicznych jest generał broni Waldemar Skrzypczak, były Dowódca Wojsk Lądowych.
800 nowych miejsc pracy. Rozbudowa wielkiego Centrum Dystrybucyjnego LPP na półmetkuartykuł
Pokaż artykuł
800 nowych miejsc pracy. Rozbudowa wielkiego Centrum Dystrybucyjnego LPP na półmetku
W województwie kujawsko-pomorskim, w Brześciu Kujawskim trwa rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brzeskiej Strefie Gospodarczej. Powierzchnia inwestycji zostanie zwiększona ponad dwukrotnie, do 160 tys. mkw. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia jest Dekpol Budownictwo, a inwestorem – LPP Logistics.
Dekarbonizacja budynków komercyjnych sposobem na uzyskanie rynkowej przewagiartykuł
Pokaż artykuł
Dekarbonizacja budynków komercyjnych sposobem na uzyskanie rynkowej przewagi
Obecnie budynki odpowiadają za ok. 36% całkowitej emisji CO2 do atmosfery. Według przepisów dekarbonizacyjnych Unii Europejskiej, do 2050 r. wszystkie istniejące obiekty muszą osiągnąć zeroemisyjność. Konieczne jest więc opracowanie strategii, dzięki której możliwe będzie zmniejszenie emisyjności CO2. Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska, nowe przepisy niosą za sobą istotne zmiany dla sektora nieruchomości komercyjnych.
Nad brzegiem Wisły powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nad brzegiem Wisły powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego [WIZUALIZACJE]
Na Powiślu, przy ul. Bednarskiej 2/4, powstanie nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego. Budynek będzie nowoczesną siedzibą Wydziałów Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii oraz Nauk Ekonomicznych. Jak zapowiadają architekci z pracowni BBGK, autorzy projektu, obiekt został zaprojektowany jako modelowy budynek adaptowalny, który w przyszłości będzie mógł zostać dostosowany do zmieniających się potrzeb, a nawet przekształcony na inną funkcję.
W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand [FILMY + ZDJĘCIA]
Jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji Wrocławia – hotel Grand, naprzeciwko Dworca Głównego PKP – osiągnęła kluczowy moment. Można już podziwiać bryłę, ornamenty i sztukaterię. Kiedy do hotelu Grand wprowadzą się goście?
[Polska] Przeróbki w mieszkaniu dozwolone?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Przeróbki w mieszkaniu dozwolone?
Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, remont mieszkania to główny cel kredytowy Polaków w...
Co buduje się w Poznaniu? Przegląd najciekawszych inwestycji [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co buduje się w Poznaniu? Przegląd najciekawszych inwestycji [FILM]
Kontynuujemy cykl filmów i artykułów pokazujących co aktualnie buduje się w największych miastach Polski. Dziś zaglądamy z wizytą do stolicy Wielkopolski, jednego z najdynamiczniej rozwijających się od wielu lat polskich miast, do Poznania. Przegląd najciekawszych naszym zdaniem inwestycji, jakie realizowane są obecnie w tym mieście.
Eneris otworzył w woj. śląskim największy zakład recyklingu baterii litowych w Europie artykuł
Pokaż artykuł
Eneris otworzył w woj. śląskim największy zakład recyklingu baterii litowych w Europie
Kolejna inwestycja z branży elektromobilności w województwie śląskim. Firma Eneris zainaugurowała działalność największego w Europie zakładu recyklingu baterii litowych – Eneris B&R (Batteries & Recycling) w miejscowości Żarki w powiecie myszkowskim.
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworznoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworzno
TAURON Polska Energia zrealizuje kolejną nową, wielką inwestycją w województwie śląskim. Energia Projekt OCGT Jaworzno wygrał aukcję rynku mocy, uzyskując wsparcie na 2030 rok. Decyzja o budowie jednostki o mocy ok. 600 MWe to kolejny krok TAURONA w stronę wzmacniania krajowego systemu elektroenergetycznego.
REKLAMA